Aktualności - rok szkolny 2011-2012

UDZIAŁ PRZEDSZKOLAKÓW W AKCJACH CHARYTATYWNYCH

"Ludzi można z grubsza podzielić na dwie kategorie:
miłośników zwierząt i osoby poszkodowane przez los."
Oscar Wilde

Na początku lutego 2012 w naszym przedszkolu rozpoczęła się I edycja akcji:

„Przedszkolaki pomagają bezdomnym
zwierzętom przetrwać zimę”.

Celem kampanii było kształtowanie pozytywnych postaw poprzez następujące bodźce:
- dziecko rozumie pojęcie prawa zwierząt i potrzebę humanitarnego ich traktowania;
- potrafi wskazać dobre i złe zachowania człowieka wobec zwierząt;
- określa swoje emocje związane z tematem;
- rozumie znaczenie słów „pies przyjacielem człowieka”;
- kształtowanie wrażliwości i empatii oraz odpowiedzialności za los bezdomnych zwierząt;
- nauka niesienia pomocy poprzez zbiórkę darów.

Poza zajęciami edukacyjnymi związanymi z tematem, odbywającymi się w poszczególnych grupach wiekowych, przedszkolaki oraz ich rodzice zaangażowali się w zbiórkę darów dla Schroniska Dla Bezdomnych Zwierząt.

A ponieważ nasze pociechy i ich rodzice stanęli na wysokości zadania i wrażliwi na los bezdomnych zwierzątek zbierali dla nich karmę, kocie i psie przysmaki, koce i zabawki, pracownicy schroniska zostali zaproszeni do przedszkola na spotkanie, aby opowiedzieć nam o swojej jakże ważnej i odpowiedzialnej pracy, a także losie zwierząt którymi się opiekują.

Finałem I edycji akcji będzie spotkanie, które odbędzie się 15 marca 2012 w naszym przedszkolu. Gościem będzie pracownik schroniska wraz z psem.

Za wspólną akcję jeszcze raz serdecznie dziękujemy dzieciakom i rodzicom i mamy nadzieję, że pomoc zwierzakom na stałe zostanie wpisana w kalendarz naszych przedszkolnych imprez!

Schronisko można wspierać przez cały rok poprzez pomoc materialną lub wolontariat, a także poprzez przekazanie 1% podatku.
W imieniu schroniska zapraszamy na stronę internetową!

schronisko.avx.pl